Przyjaźń, pasja i zaangażowanie

Poznałyśmy się wiele lat temu. Wtedy razem pracowałyśmy w jednej z gdańskich szkół, zaprzyjaźniłyśmy się, a dziś ta przyjaźń owocuje współpracą na polu zawodowym :) pełne entuzjazmu i pomysłów, prowadzące własne szkoły językowe, stęskniłyśmy się za wspólną pracą i rozpoczynamy nową przygodę z English Corner.

Marzyła nam się szkoła, gdzie oprócz spektakularnych efektów językowych (tak, wiemy jak to się robi!) każdy będzie czuł się na swoim miejscu, dobrze, komfortowo i bezpiecznie, i da się poprowadzić lektorowi przez meandry językowe. Da się zaangażować aktywnie w proces "nauki", a stąd już tylko krok do efektów, na których tak bardzo nam zależy; prawdziwej komunikacji w obcym języku. Przy odrobinie motywacji i inspiracji z naszej strony, efekt jest murowany:

You WILL speak your mind!

Razem stworzyłyśmy English Corner i mimo, że różnimy się, łączy nas zaangażowanie i pasja do tego co robimy, a dzięki temu że jesteśmy tak różne, szkoła zyskuje.

Iza

jest bardzo zorganizowana, zaplanowana, konkretna, to ona zajmuje się wszelkimi ważnymi sprawami organizacyjnymi, grafikami, terminami egzaminów, finansami. Mówiąc ogólnie, czuwa nad całością. Uwielbia uczyć dzieci, a one odwzajemniają tę miłość. W czasie wolnym podróżuje. Każdy wolny termin w kalendarzu ma zaplanowany.

Ewa

wprowadza w ten poukładany świat troche kreatywnego chaosu :). Zajęcia warsztatowe dla dorosłych, czy tematyczne warsztaty interdyscyplinarne dla dzieciaków to jest jej ulubiona działka gdyż uparcie twierdzi, że nauka może być przyjemnością, a uczyć się można robiąc niemalże wszystko i w każdym wieku, byle robić to po angielsku. Wraz z otwarciem szkoły startuje jej nowy program ' W osiemdziesiąt dni dookoła świata' - bo podróże to jej wielka pasja.

Nasza szkoła jest wyjątkowa

Zauważysz to już na progu, ale zapraszamy do środka. Zależało nam na stworzeniu miejsca przyjaznego i wartościowego dla wszystkich chcących rozwijać się językowo. Mamy nadzieję, że tak właśnie jest, a oryginalne materiały, nietuzinkowe pomysły, zaangażowanie i entuzjazm lektorów to nasz znak rozpoznawczy. Zajdź do nas, na pewno znajdziesz coś dla siebie

Nasze Metody

Dzieci

Z dziećmi pracujemy bardzo aktywnie, angażując ich naturalne zdolności i potrzeby, pozwalamy im się zanużyć w języku.
To jak uczymy jest owocem naszej pracy, doświadczenia i inwencji. Odchodzimy od szkolnego rytuału testów, zadań domowych i list ze słownictwem do nauki.
Praca domowa jest dziś zmorą przede wszystkim każdego rodzica, zamiast na podwórko-do książek, nie ma czasu na nic, bo jutro jest sprawdzian.
U nas wszystkiego uczymy się w trakcie zajęć. Praca domowa jest tylko na wyraźne życzenie samych uczniów, wspólnie uzgodniona.

Skoro rezygnujemy z tradycyjnych narzędzi edukacyjnych, co w zamian?

1.intensywna nauka na zajęciach

2.różnorodność materiałów, technik i bodźców

3.systematyczne powtórki prezentowanego słownictwa i struktur

4.w zależności od upodobań grupy profilowane pod kątem ich zainteresowań

Jeśli brak jest u nas cyklicznych testów, to w jaki sposób rodzic lub kursant ma monitować swój postęp w nauce?

1.akcja sprawdzająca roczna: na początku kursu we wrześniu lub październiku przeprowadzany jest test diagnostyczny w celu określenia poziomu językowego kursanta. W czerwcu, pod koniec roku szkolnego wszyscy uczestnicy podchodzą do testu rocznego, badającego procent przyswojenia, założonego dla danej grupy materiału

2.indywidualne konsultacje lektor-rodzic, lektor-kursant w trakcie trwania kursu, na których bieżąco przedstawiana jest ocena zaangażowania uczestnika z zajęcia

3.konkursy podsumowujące bloki tematyczne i rozdziały w podręcznikach

Dorośli

Dorośli potrzebują szybkich i spektakularnych postępów, dlatego nasze kursy efektywnością nie odbiegają od wyjazdu za granicę, który to najczęściej przywoływany jest jako najskuteczniejsza metoda nauki języka.


Kursanci mają realny wpływ na tematykę i zakres zajęć poprzez określenie jej we wstępnej ankiecie, przeprowadzanej na początku kursu.


Olbrzymi nacisk kładziemy na prawdziwą komunikację, gramatykę ograniczamy do minimum, to jest nasz przepis na sukces, efekty zobaczysz wkrótce.

Nasza Kadra

Ewa
Współzałożycielka, lektor
Z wykształcenia jestem anglistką, z zamiłowania nauczycielem. Języka angielskiego uczę od 20 lat. Dla mnie ta praca to codzienna wielka przygoda. Codzienna dawka pozytywnej energii, którą inwestuję w kursantów, a na koniec dnia odbieram z nawiązką :) Wierzę, że ta prawda obowiązuje obie strony. Dlatego angażuję studentów ile wlezie, dbam o atmosferę zajęć i absolutnie nie ma tu miejsca na nudę! Obiecuję. W czasie wolnym, którego nie ma wiele, przemierzam kulę ziemską wszerz i wzdłuż i mam nadzieję, że inspiracji do obu pasji nie zabraknie! Do zobaczenia na zajęciach.
Iza
Współzałożycielka, lektor
Moim rodzinnym miastem jest Gdańsk, tu się urodziłam i zdobyłam wykształcenie na UG, jestem jego ogromną wielbicielką. Od dziecka chciałam być nauczycielką, lubiłam podwórkowe podchody, grę w zbijaka, ale prawdziwą przyjemność sprawiała mi zabawa w szkołę i tak już zostało. Lubię ludzi, w szczególności tych najmniejszych, z pasją tworzę i planuję zajęcia dla nich. Nirzadko zdarza się, że mam okazję obserwować jak dorastają i wspinają się na kolejne poziomy zaawansowania. W moim życiu zawodowym byłam już organizatorką wakacji dla dzieci, recenzentem podręczników do nauki j.angielskiego i zarządzałam placówką oświatową nie boję się nowych wyzwań.
Ania
Lektor
Jestem filologiem i nauczycielem z ponad 15 letnim stażem. Wciąż znajduję radość w pracy a moi kursanci w zajęciach i to jest najważniejsze. Szukam wciąż przepisu na idealne lekcje i już wiem, że takiego nie ma. Najważniejsze dla nauczyciela żeby wciąż się rozwijać, poszukiwać nowych inspirujących materiałów i przede wszystkim pamiętać jak to jest być uczniem żeby móc skutecznie i z wyczuciem wspierać rozwój swoich podopiecznych.Małgorzata
Lektor
Nauczanie języka angielskiego to jedno z wielu moich hobby i jedno z niewielu,na które znajduję czas :) Moje zajęcia to przede wszystkim dobra atmosfera, która zawsze działa na mnie i moich uczniów pobudzająco. Uważam, że umiejętność swobodnego komunikowania się jest głównym celem każdej osoby podejmującej naukę języka obcego , dlatego na moich zajęciach kładę duży nacisk na praktyczne zastosowanie języka. Poza zajęciami dekoruję, mebluję, przestawiam, szpachluję, maluję, kopię, przesadzam... Dekoracja wnętrz i ogród to moje kolejne pasje.
Katarzyna
Lektor
Ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz studia podyplomowe z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem stypendystką programu Erasmus i mogę poszczycić się studiami w Wielkiej Brytanii. Wygląda na to że jestem kujonem. Ja po prostu mam pociąg do wiedzy ;) i tym próbuję zarazić moich uczniów. A przy okazji mam wielką słabość do szkockiej kraty, i dobrego brytyjskiego akcentu . Książki pochłaniam całymi tomami a i o filmie i fotografii chętnie porozmawiam. Zapraszam na moje zajęcia.
Agata
Lektor
Mam rude włosy, rudego kota – Pippi, a moją ukochaną bohaterką literacką jest Ania z Zielonego Wzgórza ;) Kocham przebywać na łonie natury, uwielbiam rośliny i ..pisanie. W nauczaniu języka angielskiego, i chyba w nauczaniu w ogóle, najfajniejsze jest dla mnie to, że każdy dzień przynosi coś nowego, a uczniowie są wieczną kopalnią inspiracjiWeronika
Native Speaker
Hello! I come from Scotland. I am 25 years old and studied History and German at university in the beautiful city of Aberdeen. I was an English language assistant in a high school in Germany where I helped with exercises in classes and spent a lot of time having conversations with students to help improve their English. I enjoyed working with children and young people very much. I now live in Gdańsk and would like to travel around Poland to get to know this lovely country better. In addition to travelling, I love animals, especially cats and horses; I even have two cats in Great Britain! I very much look forward to playing, speaking and learning in English with you all!
Katarzyna
Lektor
Jestem absolwentką filologii angielskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza, kierunek metodyka oraz tłumaczem języka angielskiego, ukończyłam także studia podyplomowe z zarządzania biznesem. Od roku 2004 pracuję dziećmi i młodzieżą, starając się zainteresować moich uczniów pieknem języka angielskiego oraz niezwykle interesującą historią krajów anglojęzycznych.Prywatnie pasjonat starych samochodów, górskiej tułaczki, zumby i doskonałej literatury Johna Grishama.
Ola
Lektor
Choć jako mała dziewczynka uwielbiałam bawić się w szkołę, to nigdy nie przypuszczałam, że kiedyś rzeczywiście zostanę nauczycielką. Marzyłam by zostać archeologiem, weterynarzem, a nawet fotografem. Gdy nadszedł czas wyboru swojej ścieżki zawodowej zrozumiałam jednak, że to praca z językiem angielskim przyniesie mi najwięcej radości. Początkowo wahałam się między studiami translatorskimi a nauczycielskimi, lecz ostatecznie trafiłam do Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych English Unlimited, gdzie uzyskałam tytuł licencjata. To właśnie podczas tych studiów upewniłam się, że chcę nauczać. Doszkoliłam zatem umiejętności uzyskując tytuł magistra na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego, a w międzyczasie cieszyłam się z kolejnych językowych sukcesów moich uczniów. Najwięcej radości czerpię z pracy z dziećmi. To dla nich staram się przygotować jak najciekawsze lekcje by nauka języka była przygodą, a nie smutnym obowiązkiem. Każdy uśmiech na buziach, entuzjazm, zapamiętane piosenki czy słówka uświadamiają, iż bycie nauczycielem to moje przeznaczenie. W wolnym czasie uwielbiam zaczerpnąć świeżego powietrza pokonując kolejne kilometry rowerem bądź pieszo. A moje wcześniejsze marzenia traktuję bardziej jako hobby :)

English Corner  © All Rights Reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com